P.idea pristato naują rubriką #weeklydesign! Kiekvieną savaitę pamatysite vis skirtingus, su dizainu susijusius įvaizdžius ir idėjas. Atrinkti pavyzdžiai – iš viso pasaulio, kurie paliko gilų įspūdį.

#weeklydesign 1

Architektūra

Šveicarijos gamta ir nerealus architekto darbas, nuotrauka rasta @alex_nerovnya [IG]

#weeklydesign nr.2

KFC brand'as

Turbūt atsakyti kiek yra sukurtų logotipų neįmanoma, jų begalės, panašių taip pat. Tačiau, kodėl pamačius tris pasviras raides, mes prisimename būtent KFC logotipą? Į šį klausimą galima atsakyti gan lengvai. Kiekvieno mūsų svajonė, kad paskleidus logotipą į plačiuosius vandenis jis taptų žinomas, atpažįstamas ir visų geidžiamas. Tačiau, kad tai įvyktų, reikia atlikti aibę tinkamų ėjimų. Pirkėjas turi tapti lojalus, tad būkite arba stenkitės tapti geriausiu savo srityje. Po XX metų, klientai net negalvos apie Jūsų konkurentus, pamatę pigesnę alternatyvą, jis vis tiek rinksis Jus. Kas kart pasirenkant Jūsų paslaugą ar prekę, žmogus pamatys ir Jūsų logotipą, o su laiku jį pamils, nes tai natūraliai kels pasitikėjimo, kokybės jausmus. Unikalus, išskirtinis ir kažkuo kabinantis logotipas gali viską pagreitinti, tačiau žaibiško proveržio tikėtis būtų naivu, be įdirbio KFC raidės mums reikštų lygiai tiek pat kiek OFC//FFC//WFC - nieko.

#weeklydesign nr.3

Barselonos senamiestis

Puikai sukurtas dizainas turi būti ne tik gražus, tačiau ir funkcionalus! IXX amžiuje Illdefons Cerdà sukūrė Barselonos unikalų miesto planą. Vaizdas tikrai nerealus, tačiau ar kada susimąstėte, kodėl jis būtent toks? Cerdà norėjo, kad miestas būtų išdėliotas mažais kvartalais ir kiekvienas jų turėtų vidinį kiemą su sodais ar kita žaluma. Taip pat, jis tikėjo, kad toks miesto planas yra suprantamesnis, o buki pastatų kampai palengvins judėjimą transporto priemonėms. Nuostabus Barselonos dizainas!

#weeklydesign nr.4

Nuotraukų retušavimas

Šiais laikais fotografai neįsivaizduoja savo darbo be nuotraukų retušavimo programų. Pagauti akimirką juk galim kiekvienas, tačiau rezultatas ne visada toks kokio tikimės.. Spalvos ne tokios ryškios, detalės išblukusios, kažko trūksta... Koreguojant nuotraukas reikia turėti dizainerio akį, kuri eilinę užfiksuotą akimirką gali paversti kažkuo wow!
Nuotrauka rasta Jordi Koalitic Instagram paskyroje @jordi.koalitic

#weeklydesign nr.5

McDonald's reklama

Kiekvienas genialus dizainas prasideda nuo genialios idėjos! Šią savaitę akį patraukė puikus McDonald's marketingistų sveikinimas Helovino proga!

#weeklydesign nr.6

Restorano reklama

,,Didysis sumanymas". Žymus praeito amžiaus marketingistas Georgio Lois visuose savo interviu pabrėždavo - nuolatos ieškokite didžiojo sumanymo, tai atneš Jums sėkmę. Šią savaitę radau būtent TAI, kabina tiesa?

#weeklydesign nr.7

,,Menas išgelbės pasaulį!"

Visais laikais menininkai skanduoja vieną sentenciją: ,,Menas išgelbės pasaulį!". Grafikos dizaino istorijoje apstu pavyzdžių, kurie pakeitė nusistovėjusias tendencijas. Į protestus žmonės nešėsi nebylų ginklą - plakatą, kuriame paslėpta (arba ne) žinutė buvo galingesnė už šūvį.
Aš tikiu, kad šokiruojantis, paliečiantis vaizdinys įsimena daug stipriau, nei 10 kartų išgirstas draudimas ,,nešiukšlink". Nuotrauka rasta @hielo777 [IG]

#weeklydesign nr.8

Dizainas ir architektūra

Dizainas, architektūra gali sustabdyti Tave akimirkai, gali atimti Tavo brangų laiką. Tačiau, tai užburia ir kiekviena minutė praleista spoksant į nesuvokiamus vaizdus tampa prasminga, jaudinanti... Nuotrauka rasta @nurielmolcho [IG]

#weeklydesign nr.9

McDonald's reklama

ACC Grannot sukurta McDonald's reklama ir puikus/paprastas dizainas.
Sukurkite paprastą ir įsimenamą reklamą arba logotipą. Tokia užsakymo pradžia dažna, tačiau reiktų suprasti, kad tai padaryti ženkliai sunkiau, nei parašyti milžinišką tekstą ar pridėti daug grafinių elementų. ,,Less is more" - auksinė taisyklė grafiniam dizaine! _.idea. Nuotrauka rasta web [adsoftheworld.com]

#weeklydesign nr.10

Mercedes-Benz logotipas

Šią savaitę užkabinęs dizainas privertė susimąstyti, jis juk keičiasi kiekvieną dieną. Kas šiandien atrodo futuristiška, po metų jau bus nuvalkiota idėja. Tačiau, geras ir įdirbtas dizainas gali būti madingas dešimtmečius. 1955-ųjų metų Mercedes-Benz atrodo nerealiai, bet į šiuolaikinius automobilius visiškai nepanašus. Tačiau sidabrinis apskritimas, kurio viduryje žvaigždė, yra vienas žinomiausių prekinių ženklų. Dizainas, komunikacija ar skleidžiama žinutė gali keistis, tačiau logotipas Jus lydės eilę metų. Todėl nesiblaškykite ir turėkite stiprų logotipą jau nuo pirmų žingsnių!

#weeklydesign nr.11

Lygios teisės

Dizainas turi kalbėti ir skleisti žinią! Praeito amžiaus pabaigoje ypač eskaluojama tema, opi ir šiomis dienomis. Savaitės dizainas rastas @Fikr'iMahal [be]

#weeklydesign nr.12

Cybertruck?

Čili pizza Cybertruck reklaminės kampanijos vertė - 0 eurų, tačiau Jūs ją matėte, girdėjote ir aptarinėjote. Čili Pizza CEO Jonas Karosas džiaugiasi jos sėkme ir dalinasi keliais skaičiais. Užsakymai numeriu 1822 PADVIGUBĖJO, o prisatymas į namus internetinėje svetainėje cili.lt pakilo net 50%! Nuostabu, tiesa? O viskas, ko reikėjo, tai uždėti logotipą ir parašyti tinkamą tekstą, juk taip paprasta. Tobulam dizainui sukurti nereikia auksinių rėmelių ar daugybės grafinių elementų. Viskas prasideda nuo paprastos, tačiau nerealios idėjos!
Savaitės dizainas rastas @JonasKarosas [in]