P.idea straipsniai

UX ir UI dizaino skirtumai

By 13 vasario, 2023 No Comments

UX (vartotojo patirtis) ir UI (vartotojo sąsaja) dizainai yra du esminiai skaitmeninio produkto arba internetinės svetainės dizaino elementai. Nors jie dažnai naudojami pakaitomis, iš tikrųjų tai yra du skirtingi ir atskiri dizaino aspektai.

UX dizainas apima grafinių elementų visumą, kuri sukuria malonią bendrystę su produktu (Jūsų produktas internetinėje svetainėje). Tai kombinacija tarp vartotojo/skaitytojo patirties ir turimo produkto. UX dizaineriai tiria, išbando ir patvirtina dizainus, siekdami užtikrinti, kad jie atitiktų vartotojų poreikius ir lūkesčius. Visgi UX dizainas yra vizualinis ir interaktyvus gaminio dizainas. Jame pagrindinis dėmesys skiriamas produkto pristatymui, įskaitant įvairių blokų išdėstymą, tipografiją, spalvų paletę ir vaizdinius elementus, tokius kaip piktogramos ir mygtukai.

UI dizaineriai sukuria gaminio išvaizdą ir pojūtį bei yra atsakingi už tai, kad jis būtų estetiškas ir paprastas naudoti.

Apibendrinant galima teigti, kad UX dizainas skirtas tam, kad sukurti produktą, kuris gerai tinkamai paveiktų vartotoją, o UI dizaino paskirtis, jog  produktas atrodytų gerai ir parduotų save varotojui. Siekiant aukščiausių rezultatų, kuriant internetinę svetainę reikia pasitelkti tiek UX, tiek UI dizainerių pagalbą. Visgi gražus pagrindinis puslapis dar negarantuoja, kad produktas atsiras krepšelyje ar apmokėjimo lange.

Apibendrinant galima pasakyti, kad UX ir UI dizainas papildo vienas kitą ir abu vaidina svarbų vaidmenį kuriant skaitmeninius produktus. Suprasdami UX ir vartotojo sąsajos dizaino skirtumus, dizaineriai gali sukurti dizainus, kurie būtų ir funkcionalūs, ir estetiški.